Олександр Макеєв

 

Тренування мають бути приємними та не набридати.  А якщо бажання немає, змінюйте активність: тренажерний зал, басейн, велосипед.


Інженер-конструкор оптичних та оптико-електронних пристроїв, мандрівник, музикант та спортсмен.
Спортивні активності у житті Олександра були присутні з дитинства. У теплу пору року – це був велосипед, на якому їздив за батьком, який майже кожного вечора виходив на пробіжку по Гідропарку. Взимку – спортивні лижі. Потім були баскетбол, футбол та гребля… А от у старшій школі пріорітети змінились на користь пісень під гітару з вином. Незмінним лишилась любов до довгих піших прогулянок.


Спорт повернувся у життя Олександра після закінчення інституту. Спочатку це був велосипед, а згодом – біг. Олександр розказав, що біг полюбив після першого трейлу на 50км у Карпатах (2012 рік). Трек був прокладений таким чином, що перед учасниками відкривались неймовірні пейзажі, які б за звичайних умов навряд можна було побачити. Маршрут тоді був подоланий за 14 годин!


Перший напівмарафон пробіг у 2015 році на Nova Poshta Kyiv Half Marathon, а марафон у 2017 на Wizz Air Kyiv City Marathon. За роки тренувань було подолано тисячі кілометрів та багато змагань як в Україні, так і поза її межами. Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2015, 2018; Trail Karpatia 2012, 2013, 2015, 2016, 2018; Wizz Air Kyiv City Marathon 2017; 100 Miles of Istria: 2016, 2017; Cappadocia ultra trail; UTMB CCC.


Олександру особливо запам’ятались фініш у 2016 та 2017 роках у 100 Miles of Istria, коли за 30-60км до фінішу з’являлись нові сили, а темп ставав ще швидшим, ніж на початку забігу. На фінішу перших 100 км темп був 7хв/км!


Звичайно, тренування є дуже важливим аспектом у подоланні бажаних дистанцій на змаганнях, але так стається, що життя вносить корективи. Бувають тренування кожного дня, а іноді – цілий тиждень без них. Олександр каже, що краще тренуватись без великих перерв, але й не надто інтенсивно. Тренування мають бути приємними та не набридати.  


А якщо бажання немає, змінює активність: тренажерний зал, басейн, велосипед.


Надихають та мотивують люди, які після фінішу трейлу у 100-180км мають ще достатньо сил на веселі розмови та бокал пива з друзями.


За тренування Олександр пробігає відстань у 8-10км. У вихідні дні у легкому темпі долає до 20км, іноді до 30км. Якщо часу на пробіжку немає, завжди можна зробити зарядку вдома.

Власний рекорд – Полумарафон: 1,48; Марафон: 4.12; 100 км: 21.29 час; 100 миль: 35.34 години.
Улюблене місце для тренувань – ліс з пагорбами, а якщо у Києві, то Голосієвський парк та Парк Дружби Народів.  
Час для тренувань – зазвичай вечір, але більше подобається тренуватись зранку.   
Кросівки – першими трейловими були Salomon Pro Sence, але більше 2х годин бігати було незручно, тоді відкрив для себе Saucony Peregrine 5, у яких пробіг майже всі трейли.


Музика – коли бігає у інтенсивнному темпі то музику не слухає, адже вона заважає, а коли тренування довготривале на великі відстані слухає і house, і pank, – все залежить від настрою. Але найчастіше це улюблені AC/DC: It's a Long Way to the Top, You Shook Me All Night Long, For those about to rock та інші.

 

 

 

Тренуйтеся з користю та у задоволення!

Поділитися власною історією ви можете надіславши листа нам на пошту: sauconyua@gmail.com

 

 

 02.08.2018
 (20 переглядів)
Top